Original: $11.64
-65%$11.64
$4.07The Story
- 1 - 2.5" Plug
- Bright yellow blooms
- Reblooming performance
- Slight sweet fragrance
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Canary‑yellow |
| Hardiness Zone | 3 - 9 |
| Plant Height | ~97 cm (38 in) |
| Plant Width | ~45–60 cm (18–24 in) |
| Sun Requirements | Full sun to partial shade |
| Fragrant | Yes (slight sweet fragrance) |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Plant in fall or spring |
| Bloom Timing | May - October |
| Plant Depth | Rhizome partly buried so top is just exposed |
| Plant Spacing | 30–60 cm (12–24 in) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- 1 - 2.5" Plug
- Bright yellow blooms
- Reblooming performance
- Slight sweet fragrance
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Canary‑yellow |
| Hardiness Zone | 3 - 9 |
| Plant Height | ~97 cm (38 in) |
| Plant Width | ~45–60 cm (18–24 in) |
| Sun Requirements | Full sun to partial shade |
| Fragrant | Yes (slight sweet fragrance) |
| Deer Resistant | Yes |
| Plant Timing | Plant in fall or spring |
| Bloom Timing | May - October |
| Plant Depth | Rhizome partly buried so top is just exposed |
| Plant Spacing | 30–60 cm (12–24 in) |
























