✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$2.54
Original: $7.27
-65%Hosta - Dream Queen, 1 Pack—
$7.27
$2.54The Story
- 1 - 2.5" Plug
- Blue-green leaves with creamy-yellow center
- White, bell-shaped summer blooms
- Heavily puckered. texture foliage
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Creamy-yellow center with wide blue-green margins |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | ~45–50 cm (18–20 in) |
| Plant Width | ~60–65 cm (24–26 in) |
| Sun Requirements | Partial to full shade (tolerates some morning sun) |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Moderate (typical hosta susceptibility) |
| Plant Timing | Perennial, emerges in spring |
| Bloom Timing | July - August |
| Plant Depth | Not specified |
| Plant Spacing | ~60 cm (24 in) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- 1 - 2.5" Plug
- Blue-green leaves with creamy-yellow center
- White, bell-shaped summer blooms
- Heavily puckered. texture foliage
| Specifications | Details |
|---|---|
| Colour | Creamy-yellow center with wide blue-green margins |
| Hardiness Zone | 4 - 9 |
| Plant Height | ~45–50 cm (18–20 in) |
| Plant Width | ~60–65 cm (24–26 in) |
| Sun Requirements | Partial to full shade (tolerates some morning sun) |
| Fragrant | No |
| Deer Resistant | Moderate (typical hosta susceptibility) |
| Plant Timing | Perennial, emerges in spring |
| Bloom Timing | July - August |
| Plant Depth | Not specified |
| Plant Spacing | ~60 cm (24 in) |
























