Original: $10.91
-65%$10.91
$3.82The Story
Tie Dye
Vines are shipped and sold as well-rooted starter plants
| Flower Color | Purple w/ White Marbling |
| Flower Size | 4-6" (10-15cm) |
| Flowering Period | May, June, and September |
| Mature Height | 8-15' (2-4.5m) |
| Foliage | Deciduous |
| Planting Aspect | Sun/ Partial Shade |
| Cold Tolerance | Zone 4 |
| Suitable for Container | Yes |
| Other | Great as Cut Flowers |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Tie Dye
Vines are shipped and sold as well-rooted starter plants
| Flower Color | Purple w/ White Marbling |
| Flower Size | 4-6" (10-15cm) |
| Flowering Period | May, June, and September |
| Mature Height | 8-15' (2-4.5m) |
| Foliage | Deciduous |
| Planting Aspect | Sun/ Partial Shade |
| Cold Tolerance | Zone 4 |
| Suitable for Container | Yes |
| Other | Great as Cut Flowers |
























