The Story
Horn of Plenty
Vines are shipped and sold as well-rooted starter plants
| Flower Color | Purple |
| Flower Size | 8-10" (20-25cm) |
| Flowering Period | June - September |
| Mature Height | 6-9' (2-3m) |
| Planting Aspect | Sun/ Partial Sun/ Bright Shade |
| Foliage | Deciduous |
| Suitable as Containers | Yes |
| USDA Zone | 4 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Horn of Plenty
Vines are shipped and sold as well-rooted starter plants
| Flower Color | Purple |
| Flower Size | 8-10" (20-25cm) |
| Flowering Period | June - September |
| Mature Height | 6-9' (2-3m) |
| Planting Aspect | Sun/ Partial Sun/ Bright Shade |
| Foliage | Deciduous |
| Suitable as Containers | Yes |
| USDA Zone | 4 |
























