The Story
Crispa
| Flower Color | light pink to purple blue bell |
| Flower Size | 1-2" (3-5cm) |
| Flowering Period | July - September |
| Mature Height | 6-8' (2 - 2.5 m) |
| Planting Aspect | Sun / Partial Shade |
| Foliage | Deciduous |
| Suitable for Containers | Yes |
| USDA Zone | 5 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Crispa
| Flower Color | light pink to purple blue bell |
| Flower Size | 1-2" (3-5cm) |
| Flowering Period | July - September |
| Mature Height | 6-8' (2 - 2.5 m) |
| Planting Aspect | Sun / Partial Shade |
| Foliage | Deciduous |
| Suitable for Containers | Yes |
| USDA Zone | 5 |
























